Krakelujeme kvetináče

S väčšími deťmi aj so zručnejšími sa môžete zahrať aj vy. Pritom si môžete veľmi pekne upraviť balkón krásnymi kvetináčni alebo krásne dekorovať kvetináč, v ktorom chcete darovať kvet. Všetky pomôcky kúpite v obchodoch pre kreatívnu tvorbu.

 Jednoduchý krakel

Pokračovali sme v tvorení. Od vajíčok sme prešli ku kvetináčom na balkóne.
Veľmi sa mi páči táto úprava povrchov - môžete ju dať urobiť aj menším deťom a stále bude vyzerať dobre.

Potrebujeme: dva odtiene navzájom kontrastných akrylových farieb, lepidlo Herkules, 3 jemné ploché štetce

Kvetináč najprv poumývane hubkou, aby sme odstránili nečistoty a necháme vyschnúť. Potom ho natrieme základnou farbou - radšej dve vrstvy. Necháme vyschnúť a natrieme lepidlom Herkules.

kvetináč základná farba druhá farba krakelovaný kvetináč

Po zaschnutí lepidla, natrieme druhou farbou. Len pozor natierame v opačnom smere ako sme natierali lepidlo. Urýchliť schnutie môžeme jemným fénovaním. Už po chvíli budeme vidieť praskať lepidlo s vrchnou farbou a začne presvitať spodná.

Teraz môžete na povrch nalepiť servítku.

Krakelujeme dvojkrokovo

Tentokrát sme si vybrali pekný veľký hlinený kvetináč a servítku s ovocím.
Pôvodne sme chceli len nalepiť na kvetináč servítku, nuž skončilo to trochu inak. Suseda ma nahovorila, aby sme skúsili aj ten dvojkrokový krakel.

dvojkrokový krakel dvojkrokový krakel

Umyjeme kvetináč a necháme vyschnúť ako v predošlom prípade.

Kvetináč ponatierame dvomi vrstvami bielej akrylovej farby. Po zaschnutí na bielu farbu natrieme servítkové lepidlo a zalepíme servítku. Po úplnom zaschnutí, natrieme celú plochu - aj cez servítku lepidlom Herkules alebo krakelovacím lakom č. 1 zhora nadol. Keď lepidlo už napoly zasychá - je lepivé ako pokazený leukoplast - vtedy ponatierame celú plochu krakelovacím lakom č. 2 zľava doprava. Pri schnutí uvidíte spodný lak praskať a vytvárať dojem, že kvetináč puká. Aby sme tento efekt viac zdôraznili, servítkou citlivo povtierame na plochu hnedú olejovú farbu. V puklinách farba zaschne.

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri