Letné tvorenie 2

Už ste vyskúšali všetky naše námety v predošlom článku? Potom je tento druhý ako stvorený pre vás. Vrhnite sa a čítajte...

 


Vyrábame kvetinky

Potrebujeme: obväz, tekutý škrob, potravinárske farbivo, nožnice, misky, štetec, lekárske paličky, tavnú pištoľ

   

Obväz nastriháme na pásy a potrieme štetcom tekutým škrobom premiešaným s potravinárskym farbivom. Necháme dobre zaschnúť, čo môže trvať aj dva dni, podľa vrstvy obväzu a kvality obväzu, čo sme použili. Potom nastriháme lupene, ktoré si môžeme k sebe prichytiť disperzným lepidlom. A až potom spojiť tavnou pištoľou.
Urobíme si aj biele guľôčky z obväzu namočené len v tekutom škrobe a necháme ich dobre zaschnúť. Tie potom prichytíme na lupene a vytvoríme celý kvet.
Nakoniec pomocou tavnej pištole prichytíme kvet ku lekárskej paličke. Môžeme zapichnúť do kvetináča.

Robíme kyticu zo suchých kvetov

Pred pár dňami sme boli na vychádzke na kopci nad našim sídliskom. Bolo krásne a videli sme široko-ďaleko. Dokonca sme počuli aj vtáky štebotať. To som už ozaj dávno nepočula. A našli sme aj zopár suchých bylín a tráv, ktoré mi pripomenuli naaranžovanú vázu, ktorú mávala v obývačke vždy moja stará mama. Nuž sme zopár doniesli aj domov.

A čo s nimi?

 

Najprv sme ich narezali a vložili len tak do vázy na komodu, čo máme na chodbe. Boli však moc tmavé ako skonštatoval syn a tak sme ich s dcérou namaľovali.

Potrebujeme: široký jemný štetec, akrylovú farbu, aranžovací sprej, lak na vlasy v spreji

   

 

Kreslíme akvárium

Skúste si urobiť doma spolu s nami akvárium - obraz na stenu na chodbu.

Veľký výkres namaľujeme vodovými farbami. Rám oblepíme farebnými papiermi. Z novín - letákov, čo nájdete v schránke nastriháme rybičky a iné potvory, čo môžu žiť v akváriu. Prilepíme ich na výkres.

 

Vyrábame zápich do kvetináča v tvare panáčika

Ak máte doma tvorivé dieťa a veľa rôznofarebných papierových servítok. Ponúkame vám návod ako zabaviť dieťa.

Potrebujeme: servítky, špajlu, tekutý škrob, vrchnáčik z malinovky, gumičku, nožnice, bavlnky, fixky, prípadne sekundové lepidlo

Namočíme dve - tri servítky do tekutého škrobu a pomocou stláčania vytvoríme guličku na konci špajle, ktorá má neskôr predstavovať hlavu. Necháme dobre vyschnúť. Nuž a popustíme uzdu svojej fantázii.


   

 

Hľadať

Odkazovač

silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12

Zrušiť

Partneri