Tvoríme s najmenšími 8

 V tejto časti si ukážeme pár námetov pre troj až štvorročné deti, ktorým pomôžeme vytvoriť možno aj veľké dielo alebo ukážeme cestu čomu sa budú neskôr v dospelosti venovať v naozajstnej práci. Je dôležité deťom ukázať viac ciest, aby si vedeli vybrať tú svoju. 

  

 Zlepujeme tváričku

Aktivitou trénujeme s menšími deťmi motoriku a prácu s tvarmi.

Vystrihneme si niekoľko tváričiek zo žltého papiera. Niekoľko sivých a modrých štvorcov, či obdĺžnikov, ktoré by mali predstavovať oči. Niekoľko žltých trojuholníkov, z ktorých majú byť nosy. Niekoľko červených obdĺžnikov, ktoré by mali byť ústami a nakoniec niekoľko úzkych pásov, ktoré by mali byť vlasmi.
Ak Vám chce dieťa pomôcť vystrihovať, či obkresľovať tvary, dovoľte mu podľa veku a zručností jednu z tých činností, prípadne vymyslite nejakú inú pre neho.
Sadneme si s dieťaťom vedľa seba a začneme lepiť tváričku. Môžeme sa s dieťaťom porozprávať o farbách, prečo sú také oči, či ústa a tak.

  

 

Ozdobné slamky

Alebo ako spríjemniť atmosféru detskej oslavy. 

Robíte doma, či v záhrade oslavu pre menšie deti? Máte pozvaných niekoľko kamarátov zo škôlky a bojíte sa, že budú piť z jedného pohára? Nevedia čítať a možno si nezapamätajú ani farbu svojho pohára, možno nemáte dosť farieb.

Vystrihnite si niekoľko obrázkov zo 120-gramového papiera, nechajte ich deťom pofarbiť a oblepte im ich okolo slamky. Takýto pohár si už malý škôlkár rozozná.

Ak chcete mať radšej všetko dopredu prichystané a nenechávať takéto veci na deti, nakreslite si obrázky na samolepkový papier veľkosti A4 (dá sa kúpiť v špecializovaných predajniach na tlačivá), vystrihnite, vyfarbite (farebne vytlačte) a oblepte okolo slamky.

 

 

Hlava

Urobte si aj Vy doma dekoráciu ako vo výklade.

Dcéra zbadala vo výklade figurínu - hlavu. Páčila sa jej. O niekoľko obchodov ďalej, rušili predajňu, nuž sme si vypýtali jednu polystyrénovú hlavu a urobili sme si aj doma takú dekoráciu. Pohotovo vysvetlila, že to bude držiak na čiapky.

  

 

 

Ferdo mravec a kamaráti

Aktivita pre rodiča a trojročné dieťa.

Čítame knižku o Ferdovi a tak teraz sa všetko točí okolo hmyzu. Dcéra začína rozoznávať, že už všetko nie je komár. Už vie, čo je mucha, čo včela (osa), motýľ a tak.
Pri tejto aktivite sa môžete s dieťaťom rozprávať o farbách aj tvaroch. Pritom sa učíte kombinovať materiály.

Potrebujeme: farebné papiere, lepidlo, nožnice, pohár, fixky

Dieťa nechajte obkresliť pohár na papiere a vystrihnite ich. Nalepiť na ďalší papier kruhy už nechajte dieťa. Potom farbičkami dokreslite spolu s ním tváričku alebo šatku, ale tú môžete aj urobiť zase z iného papiera a nalepiť.

   

 Len nezabudnite, že pri všetkých aktivitách by ste mali byť svojmu dieťaťu nápomocný, trochu organizujúci člen, ale nie úplne mentorský. Pochvľlte ho, keď môžete. Určite na to nezabudnite. Avšak pozor na prehnané chválenie. 

 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri