Tvoríme s najmenšími 8

 V tejto časti si ukážeme pár námetov pre troj až štvorročné deti, ktorým pomôžeme vytvoriť možno aj veľké dielo alebo ukážeme cestu čomu sa budú neskôr v dospelosti venovať v naozajstnej práci. Je dôležité deťom ukázať viac ciest, aby si vedeli vybrať tú svoju. 

  

 Zlepujeme tváričku

Aktivitou trénujeme s menšími deťmi motoriku a prácu s tvarmi.

Vystrihneme si niekoľko tváričiek zo žltého papiera. Niekoľko sivých a modrých štvorcov, či obdĺžnikov, ktoré by mali predstavovať oči. Niekoľko žltých trojuholníkov, z ktorých majú byť nosy. Niekoľko červených obdĺžnikov, ktoré by mali byť ústami a nakoniec niekoľko úzkych pásov, ktoré by mali byť vlasmi.
Ak Vám chce dieťa pomôcť vystrihovať, či obkresľovať tvary, dovoľte mu podľa veku a zručností jednu z tých činností, prípadne vymyslite nejakú inú pre neho.
Sadneme si s dieťaťom vedľa seba a začneme lepiť tváričku. Môžeme sa s dieťaťom porozprávať o farbách, prečo sú také oči, či ústa a tak.

  

 

Ozdobné slamky

Alebo ako spríjemniť atmosféru detskej oslavy. 

Robíte doma, či v záhrade oslavu pre menšie deti? Máte pozvaných niekoľko kamarátov zo škôlky a bojíte sa, že budú piť z jedného pohára? Nevedia čítať a možno si nezapamätajú ani farbu svojho pohára, možno nemáte dosť farieb.

Vystrihnite si niekoľko obrázkov zo 120-gramového papiera, nechajte ich deťom pofarbiť a oblepte im ich okolo slamky. Takýto pohár si už malý škôlkár rozozná.

Ak chcete mať radšej všetko dopredu prichystané a nenechávať takéto veci na deti, nakreslite si obrázky na samolepkový papier veľkosti A4 (dá sa kúpiť v špecializovaných predajniach na tlačivá), vystrihnite, vyfarbite (farebne vytlačte) a oblepte okolo slamky.

 

 

Hlava

Urobte si aj Vy doma dekoráciu ako vo výklade.

Dcéra zbadala vo výklade figurínu - hlavu. Páčila sa jej. O niekoľko obchodov ďalej, rušili predajňu, nuž sme si vypýtali jednu polystyrénovú hlavu a urobili sme si aj doma takú dekoráciu. Pohotovo vysvetlila, že to bude držiak na čiapky.

  

 

 

Ferdo mravec a kamaráti

Aktivita pre rodiča a trojročné dieťa.

Čítame knižku o Ferdovi a tak teraz sa všetko točí okolo hmyzu. Dcéra začína rozoznávať, že už všetko nie je komár. Už vie, čo je mucha, čo včela (osa), motýľ a tak.
Pri tejto aktivite sa môžete s dieťaťom rozprávať o farbách aj tvaroch. Pritom sa učíte kombinovať materiály.

Potrebujeme: farebné papiere, lepidlo, nožnice, pohár, fixky

Dieťa nechajte obkresliť pohár na papiere a vystrihnite ich. Nalepiť na ďalší papier kruhy už nechajte dieťa. Potom farbičkami dokreslite spolu s ním tváričku alebo šatku, ale tú môžete aj urobiť zase z iného papiera a nalepiť.

   

 Len nezabudnite, že pri všetkých aktivitách by ste mali byť svojmu dieťaťu nápomocný, trochu organizujúci člen, ale nie úplne mentorský. Pochvľlte ho, keď môžete. Určite na to nezabudnite. Avšak pozor na prehnané chválenie. 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
31

Akcie

18
mar
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

25
mar
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

04
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Odkazovač

silbod

Krásne ste upravili stránku. Je živšia. Taká sviežejšia. Nehc sa darí.

16/03/2019 - 19:06 1
Maja

Tu môžete nechať krátky odkaz :)

16/03/2019 - 15:57 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri