Tvoríme so škôlkármi 2

Dnes sa budeme hrať s orechovými škrupinami. 

Máme vybrané dva orechové stromy, kde si vždy nájdem dosť orechov na vianočné pečenie. Niektoré orechy však lúpeme skôr. Keď kreativita velí, musíme.

 

Vyrábame lienku mandulienku

Dcéra chodila v škôlke do triedy lienok a tak je to u nej najobľúbenejšie zvieratko. Teraz majú v škôlke voľno, nuž sme si zaspomínali.

Potrebujeme: škrupinky z orechov, temperové farby (použili sme plagátové fixky), papier alebo farebný papier, disperzné lepidlo, nožnice

 

Najpr sme škrupinku natreli na červeno. Chvíľu sme nechali farbu zaschnúť a potom sme urobili bodky. Z papiera sme si vystrihli list a zafarbili ho na zeleno. Potom sme nakreslili na list čiernou farbou krúžok - hlava lienky a tikadlá. Prilepili sme lienku na list ku hlave.

 

Vyrábame motýľa

Vyrábanie lienky sa páčilo a tak sme pokračovali.

Potrebujem: temperové farby, farbičky, nožnice, papier, disperzné lepidlo, orechové škrupinky

   

Najprv ame vymaľovali škrupinku na čierno. Potom sme vystrihli krídla a vymaľovali. Vystrihli sme a vymaľovali aj kvietok. Vybrali sme umiestnenie motýlika na kvietku a nakreslili hlavu aj s tykadlami na kvietok a pridali sme aj malý čierny chvostík. Potom sme prilepili krídla a nakoniec telo z orechovej škrupinky.

  

Ako sme robili myšku

 

 

 Zápich do kvetináča LUCIA

Nie všetky orechy sa nám dali pekne rozlúpiť a tak sme ho napichli na špajlu a použili ako hlavu strašidielka. Keďže vtedy bolo pred Luciou, nazvali sme ho po nej.

Potrebujeme: orech, špajlu, drôtik, nožnice, malý skrutkovač, penový papier, fixku, bielu servítku, niť

Z penového papiera vystrihneme ruky, ktoré pomocou drôtika pripevníme ku špajli. Do orecha urobíme dierku skrutkovačom a napichneme na špajlu. Potom urobíme zo servítky akoby strašidlo a pod hlavou pomocou nite urobíme krk. Nakreslíme oči a ústa. Upravíme servítku tak, aby bolo dobre vidieť ruky a už len zapichneme do kvetináča.

  

 

Orechové ozdoby do kvetináča

Alebo moderná ozdoba do kvetináča, na ktorej môže Vaše dieťa ukázať svoju fantáziu.

Potrebujeme: orechy, malý ručný vrták, špajle, lepidlo, farebné papiere, nožnice, potreby z umeleckého obchodu, polystyrén

Najprv do orecha urobíme vrtákom otvor, do ktorého vsunieme špajlu. Takto pripravený orech si zapichneme do polystyrénu. Môžeme ozdobovať - priliepať a skrášľovať.

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri