Tvoríme so škôlkármi 3

Dnes sa budeme venovať kresleniu na papier. Nie však nejakému čmáraniu, ale cieľadovemejšiemu.

 

Vymaľovávanie podľa predlohy

Takéto klasické omaľovávanky mám stále najradšej. Stiahnite si a vytlačte z http://www.dobre-napady.sk/omalovanky/podla-predlohy

A ak chcete ešte takýmito omaľovávankami prejsť aj na dopravnú výchovu, stiahnite si omaľovávanky dopravných značiek: http://www.dobre-napady.sk/omalovanky/dopravne-znacky 

Alebo podobne odporúčame aj vymaľovávanie erbov slovenských miest a krajov: http://www.dobre-napady.sk/omalovanky/erby  a potom mestá spolu hľadať na mape. Veru pri niektorých sa zapotíte. 

 

Spájanie bodiek alebo bodiek s číslami

Vhodnejšie je začínať pri tomto kreslení na trénovanie jemnej motoriky spájaním prerušovaných čiar alebo tzv. bodkočiarkovaných a až potom prejsť na bodkované obrázky alebo obrázky s číselnými bodkami. Stiahnite si ich a vytlačte na:    http://www.dobre-napady.sk/omalovanky/pospajaj-a-vyfarbi

 

Mozaika

Vytlačíme si z našej stránky podložky so štvorčekmi, trojuholníkmi či šesťuholníkmi: http://www.dobre-napady.sk/pre-skolakov/pomocky

Vyberieme farbičky a začneme vymaľovávať malé tvary tak, aby sme vytvorili ucelený väčší tvar - obrázok. Aktivitu odporúčame na trénovanie trpezlivosti a aj presnosti vyfarbovania.

  

 

 Kreslíme tváre

Stiahnite a vytlačte si obrázky tvárí. Deti majú pospájať čiernou farbičkou prerušované čiary, potom dokresliť zvyšok tváre - oči, nos, ústa... Dieťa sa má naučiť upraviť proporcie voči tvári.  Nakoniec môže dieťa obrázok vyfarbiť.

        

 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri