Tvoríme so škôlkármi 7

Aj tento diel budeme venovať jesennej tvorbe a jesennému tvoreniu rodičov či vychovávateľov s deťmi vo veku 4 - 7 rokov.

 

Svietnik

Jednoduchý nápad na oživenie atmosféry rodinnej večere. Môžete ho však použiť aj na osvetlenie záhrady pokiaľ nemrzne.

 

Potrebujeme: poháriky od detskej výživy, farby na sklo, štetce, čajové sviečky, drôty dlhé asi 60 cm

Poháriky dobre umyjeme a následne vysušíme, aby na nich nezostali časti papierov z vinetky. Potrieme ich farbami na sklo. Môžeme urobiť aj nejaké obrazy na nich či ornamenty. My sme ich len jednoducho natreli
Do vnútra vložíme zapálenú čajovú sviečku a položíme na stôl.
Prípadne ešte pred položením sviečky do vnútra, omotáme okolo závitu horedrôt, na ktorom urobíme uško na zavesenie. V prípade, že máme drôt dlhší, môžeme pohárik ozdobne omotať.

 

Ježko

Skúste si urobiť jednoduchý netradičný obraz, v ktorom spojíte niekoľko techník.

Z výkresu vystrihneme ježka. vymaľujeme farbičkami. Lepidlom Hobby na papier a umelú hmotu prilepíme semienka z teknice do tvaru pichliačov. Pod ježka prilepíme disperzným lepidlom vylisované listy.

 

Jesenná kytica do vázy

Chodievate na prechádzky? Skúste si z nich priniesť domov pár konárikov a vetvičiek. Urobte si aj vy spolu s nami malú kytičku do vázičky.

 

Gaštany a žalude mierne navŕtame jemne vrtáčikom a napichneme ich na špajle. Spolu s konárikmi šípok, hlohu a iných jesenných plodov ich naaranžujeme do vázy.

 

Jesenná výzdoba na okno

Potrebujeme: farebný papier, nožničky, lepiacu pásku, šablóny 1, 2, 3

Nakreslila som si šablóny listov, hríbikov, jablka a hrušky. Potom som ich na kopírke zvúčšila. Podľa šablóny sme vystrihli z farebného papiera listy, jablká, hrušky aj hríbiky. Stopky na hrušky a jablká sme vystrihli z hnedého papiera a podlepili na hrušku a jablko. Spodok jablka sme vyfarbili čiernou fixkou. POdobne aj s hríbikom. Tiež sme ho zložili z niekoľkých častí: hlavičku z hnedého papiera, stopku z bieleho a trávičku zo zeleného.

Potom sme všetko prilepili na okno. Niektoré sme otočili smerom von, iné smerom dnu.

   

 

 

 

Hľadať

Odkazovač

Zuzka12

Dobrý deň, konečne som prihlásená, veľmi dobrá stránka

11/01/2022 - 18:19 1
Maja

Kamil, kvasinky cukor neprodukujú,v kvásku prebieha fermentácia - kvasenie.(V biochémii je úzko definované ako extrakcia energie zo sacharidov bez prítomnosti kyslíka.)

31/12/2021 - 18:24
Kamil

Cukor do kvasku
Naco kvasinky samé vytvárajú cukor asi pani nie je biologická ale tape co ju naucili

28/12/2021 - 21:54
Maja

Zelená šipka sa zobrazí len pre prihlásených. Boli ste prihlásená? (Z odkazovača to nevidím.)

08/12/2021 - 09:40
AntoniaM

Dobry den, rovnako mi nejdu stiahnut pracovne listy HRAME SA S CISLAMI pre tretiakov. Ta ikonkaso zelenou sipkou sa pri otvoreni jednotlivych pracovnych listov nezobrazuje.

08/12/2021 - 09:14
Maja

Na stiahnutie treba kliknúť na ikonku so zelenou šipkou pri obrázku (iba pre prihlásených). Napíšte cez kontaktný formulár, čo presne vám nejde otvoriť, či vytlačiť.

07/12/2021 - 09:07
Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52 1
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39

Zrušiť

Partneri