Vyrábame vianočné darčeky

Tentokrát sa začíname venovať s deťmi tvorbe a vyrábaniu darčekov pre rodičov či starých rodičov a kamarátov k Vianociam. 

Niektoré námety budú pre menšie deti, niektoré pre väčšie, niektoré môžu deti robiť viac samostatne, s niektorými budú musieť viac pomáhať rodičia iní dospelý. Prečítajte si a necháme na vaše posúdenie čo zvládnete so svojim dieťaťom urobiť. Veď každý z nás má iné schopnosti a iné možnosti.

  

 Záznamník

Závesná malá nástenka vhodná na zapichovanie lístočkových odkazov. Vhodné zavesiť na dvere z vnútornej strany, kde si každý pri odchode oznam veľmi rýchlo všimne. 

Aktivita je vhodná pre deti prvého stupňa základnej školy.

Potrebujeme: kartónový kruh - my sme použili kartónovú ozdobu na stromček v tvare vianočnej gule z výpredaja, narezané korkové štuple na približne rovnakú hrúbku, lepidlo vhodné na papier, kamene, sklo  a drevo, ktoré po zaschnutí spriesvitnie

     

Medzi štuple sme ešte vlepili drobné kamienky.

Robíme fotku na tričko

      

alebo darček ako vyšitý

V obchode s papierenským tovarom mali v akcii aj fotopapier, ktorý sa dá zažehliť na tričko. Kúpila som ho. Až doma som si uvedomila, že je na čierne tričká. Nuž som začala „gúgliť“ a potvrdila som si, že nemusí byť na čierne, len proste na tmavé farby podkladu. 

Vytlačila som pár fotografii, nalepila a zažehlila na tričko. A mám úžasné darčeky pre rodinu i známych. Skúste. Tričká potom môžete prať vyvrátené v ruke. Na papieri síce písali aj v pračke, ale asi by som neriskovala žmýkanie.

 

 

Iné námety, ktoré sme už na našej stránke v minulosti ponúkali.

Zimná váza: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/13-zimna-vaza    Vhodné aj pre predškolákov.

Vianočná sviečka: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/16-vianocna-sviecka    Vhodné pre dieťa na prvom stupni ZŠ.

Anjel: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/18-anjelik Vhodné pre žiakov prvého stupňa ZŠ.

Pár škatuliek na drobné darčeky: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/skladacky-z-papiera/skatulky   Vhodné pre žiakov prvého stupňa ZŠ. 

Pár omaľovánok na tému Vianoce alebo zima: http://www.dobre-napady.sk/omalovanky/category/15-vianoce  Vhodné pre škôlkárov.

Pár pracovných listov pre predškolákov s tématikou Vianoc a zimy nájdete: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

25
máj
Bazovského 6 Bratislava - Dúbravka

29
máj
Centrum rodiny Dúbravka

01
jún
Trenčín
-
Trenčín

04
aug
Zámok Schloss Hof, Rakúsko
-
Schloßhof

31
okt
Zámok Schloss Hof Rakúsko
-
Schloßhof

Výstavy

25
máj
Schloss Hof
-
Schloßhof

Partneri