Vyrábame vianočné darčeky

Tentokrát sa začíname venovať s deťmi tvorbe a vyrábaniu darčekov pre rodičov či starých rodičov a kamarátov k Vianociam. 

Niektoré námety budú pre menšie deti, niektoré pre väčšie, niektoré môžu deti robiť viac samostatne, s niektorými budú musieť viac pomáhať rodičia iní dospelý. Prečítajte si a necháme na vaše posúdenie čo zvládnete so svojim dieťaťom urobiť. Veď každý z nás má iné schopnosti a iné možnosti.

  

 Záznamník

Závesná malá nástenka vhodná na zapichovanie lístočkových odkazov. Vhodné zavesiť na dvere z vnútornej strany, kde si každý pri odchode oznam veľmi rýchlo všimne. 

Aktivita je vhodná pre deti prvého stupňa základnej školy.

Potrebujeme: kartónový kruh - my sme použili kartónovú ozdobu na stromček v tvare vianočnej gule z výpredaja, narezané korkové štuple na približne rovnakú hrúbku, lepidlo vhodné na papier, kamene, sklo  a drevo, ktoré po zaschnutí spriesvitnie

     

Medzi štuple sme ešte vlepili drobné kamienky.

Robíme fotku na tričko

      

alebo darček ako vyšitý

V obchode s papierenským tovarom mali v akcii aj fotopapier, ktorý sa dá zažehliť na tričko. Kúpila som ho. Až doma som si uvedomila, že je na čierne tričká. Nuž som začala „gúgliť“ a potvrdila som si, že nemusí byť na čierne, len proste na tmavé farby podkladu. 

Vytlačila som pár fotografii, nalepila a zažehlila na tričko. A mám úžasné darčeky pre rodinu i známych. Skúste. Tričká potom môžete prať vyvrátené v ruke. Na papieri síce písali aj v pračke, ale asi by som neriskovala žmýkanie.

 

 

Iné námety, ktoré sme už na našej stránke v minulosti ponúkali.

Zimná váza: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/13-zimna-vaza    Vhodné aj pre predškolákov.

Vianočná sviečka: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/16-vianocna-sviecka    Vhodné pre dieťa na prvom stupni ZŠ.

Anjel: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/18-anjelik Vhodné pre žiakov prvého stupňa ZŠ.

Pár škatuliek na drobné darčeky: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/skladacky-z-papiera/skatulky   Vhodné pre žiakov prvého stupňa ZŠ. 

Pár omaľovánok na tému Vianoce alebo zima: http://www.dobre-napady.sk/omalovanky/category/15-vianoce  Vhodné pre škôlkárov.

Pár pracovných listov pre predškolákov s tématikou Vianoc a zimy nájdete: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri