Tvoríme so škôlkármi 10

Dnes si urobíme pár ozdôb na stromček alebo iných vianočných dekorácii, ktoré môžeme použiť v škôlke. 

Pri týchto aktivitách už odporúčame dospelým byť veľkým pomocníkom deťom. Sú určené do menšie kolektívu už zručnejším deťom.

   

Vianočné strieborné ozdoby

Dostala som pár bombonier, v ktorých boli na spodu také striebornou fóliou potiehnuté tvrdé papiere. Odkladali sme ich. My odkladáme všetko. A teraz sme ich použili. Vystrihli sme rôzne tvary, prepichli ihlou a bielou niťou zavesili na konáriky nadekorované na stene.

 

 

 

Zimná výzdoba na okná

Inšpirujte sa našim námetom.

Nuž premohla ma choroba. Keď ustúpili najväčšie bolesti hlavy, musela som vstať z postele. Pri dvoch deťoch si veľa nepoležíte. Veď to poznáte. A samozrejme je pred Vianocami. Treba upratať a ...

Nuž sme začali. Rýchlo sme umyli okná kým nemrzne. A popri utieraní prachu na vrchných poličkách sme aj čo to prezreli a vyraďovali do zberu či smetí. A našla som starší flizelín.

 

Čo s ním? Funguje ešte? Kto vie. A skrsol nápad. Vystrihla som z papiera vločku a nechala dcéru obkresliť perom na flizelín. Potom pri sledovaní DVD sme ich spolu vystrihli. A nalepili na vnútornú stranu okien.

 

 

Vianočné ozdoby z alobalu

Ponúkam vám návod na výrobu krásnych ozdôb, pri výrobe ktorých sa s deťmi dobre zabavíte.

Potrebujeme: alobal, disperzné lepidlo, nožnice, štetec s tenkou rúčkou

Alobal si natrieme lepidlo. Prehneme a dobre popritláčame. Zase natrieme lepidlom a znova prehneme a popritláčame. Takto urobíme celkovo asi 4 - 5 - krát.

     

Potom opakom štetca - rúčkou - nakreslíme tvary ozdôb na poprehýbaný alobal. Necháme vyschnúť. Vystrihneme asi 3 mm okolo základného obrysu. A necháme úplne vyschnúť.

A aké sme robili ozdoby minulý rok? 

http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/586-vyrabame-vianocne-ozdoby-na-stromcek 

 

 

Hľadať

Odkazovač

silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12
Maja

Reklamy nám pomáhajú financovať beh stránky a sú automatické, záleží aj od vašich nastavení (prehliadač, google, cookies) ako sa zobrazia.

03/05/2021 - 18:12

Zrušiť

Partneri