Tvoríme so škôlkármi 14

 

 Medzivianočné tvorenie doma alebo v menšom kolektíve s menšími školákmi či škôlkármi.

Dnes budeme vyrábať možno aj opozdené darčeky na Vianoce alebo veď aj po Vianociach mávajú ľudia narodeniny či meniny alebo môžeme tvoriť aj len tak, aby sme sa trochu zabavili. 

 

  

Drevená podložka 

Kus odpíleného menšieho kmeňa alebo hrubšieho konára ponatierame dvomi vrstvami bielej akrylovej farby. Každú vrstvu necháme vyschnúť. Ak sa však ponáhľame, môžeme si pomôcť fénovaním. Potom vystrihneme z pekných vianočných servítok (vždy si na návštevách vypýtam po jednej, lebo každý má doma iné) obrázok a prilepíme na drevo lepidlom na servítkovú techniku. Radšej používam to, čo obsahuje aj lak. A zase necháme vyschnúť alebo si pomôžeme fénom na strednej teplote. 

    

Takíto drievka môžeme použiť ako podložky pod poháre na silvestrovskej párty alebo zo zadnej strany dorobiť háčik a zavesiť na stenu či dvere.

 

Hviezda z papiera

Z baliacich papierov na darčeky (určite ich máte doma dosť) si vystrihneme rovnaké štvorce, ktoré poskladáme do tvaru kosoštvorca a zlepíme disperzným lepidlom do tvaru hviezdy. Takto urobenú hviezdu môžeme podlepiť výkresom alebo aj inej farby vhodným tvrdým papierom a zavesiť ako ozdobu na stenu.

   

Ak si urobíme takéto hviezdičky menších rozmerov, môžeme ich použiť aj ako ozdoby na stromček.

 

 Vyrobme si mydlo

Ak robíte medzivianočné či silvestrovské stretnutie priateľov, odporúčame vám urobiť každému jednoduchý darček - malé mydielko. Je to úplne funkčné mydlo, ale viem, že aj naše návštevy ho mali radšej potom v kúpeľni ako dekoračné.

    

Do silikónovej formičky nastrúhame mydlovú hmotu z kreatívneho obchodu. Do macíka sme vsypali trochu kávy, aby mydielko bolo nakoniec hnedé. Do srdiečka sme vsypali pár korálok, aby bolo zaujímavejšie. Do niektorých sme nakvapkali trochu arómy a farbiva na mydlo (môžete aj potravinárske, ale to trochu potom farbí ruky).

Takto pripravené formičky vložíme na pár sekúnd do mikrovlnky. Mydlová hmota sa pekne rozpustí a zmieša s kávou či farbivom.Odporúčam vám dobre si otestovať čas, radšej dajte menej. Každá mikrovlnka predsa len inak pracuje.

Necháme dobre vychladnúť. Potom vyklopíme a môžeme pekne zabaliť.

   

 

Svietnik v kvetináči

V kvetinárstve ale aj medui dekoračnými materiálmi v obchode určite nájdete také malé kvetináčiky z hliny. Kvetináče ponatierame akrylovou farbou a necháme vyschnúť. Potom ich môžeme ozdobiť jednoduchými pečiatkami alebo šnúrkami s kúskom vetvičky. Vložíme čajovú sviečku.  Môžeme použiť.

   

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

22
máj
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

27
máj
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

30
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

20
jún
Zámok SchlossHof Rakúsko

Odkazovač

silbod

Ďakujeme priatelia. Budeme sa snažiť aj ďalej pridávať pekné a kvalitné...

24/04/2019 - 07:03
Šofranková

Ďakujem za pracovné listy, ktoré mi pomáhajú vo vyuč. procese.:D

23/04/2019 - 17:41
Hamašová

Už zase sme si čosi stiahli na precvičenie :) Ďakujeme ;)

07/04/2019 - 18:02
Gaál

Super pracovné listy, ďakujem!:)

02/04/2019 - 08:56
Jančovičová

Súhlasím

31/03/2019 - 18:40
Drahomíra

Krásna stránka :) Ďakujem ;)

30/03/2019 - 12:56 1
silbod

Krásne ste upravili stránku. Je živšia. Taká sviežejšia. Nehc sa darí.

16/03/2019 - 19:06
Maja

Tu môžete nechať krátky odkaz :)

16/03/2019 - 15:57

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri