Háčkujeme trojrohé šatky

Pred nejakým časom sme uviedli na našej stránke návody na háčkovanie trojrohých šatiek http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/1005-hackujeme-trojrohe-satky Dnes budeme v týchto návodoch pokračovať. Ukážeme si ako vyzerá rovnaký vzor z minula, ale háčkovaný väčším háčikom. Ukážeme si však a nový, vhodný na šatku na kabát či zimné zababušenie.

Háčkujeme háčikom veľkosti 6 - 8 z chlpatej jemnej bavlny príjemnej na dotyk.

Háčkovaná šatka z troch dlhých stĺpikov

 

 Začneme retiazkou z piatich očiek, ktorú stiahneme do krúžku. V prvom okruhu urobíme 5 retiazkových očiek, 3 dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká a na konci dlhý stĺpik. Otočíme háčkovanie. V druhom okruhu urobíme na začiatku 5 retiazkových očiek, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká, tri dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká a uzavrieme dlhým stĺpikom. ... V každom okruhu začíname rovnako aj končíme rovnako a v dvoch retiazkových očkách v strede robíme tiež rovnako, aby sme yvtvorili zlom na šatke - vrchol trojuholníka. Na stranách trojuholníka v každej dvojici retiazkových očiek z predošlého radu urobíme tri dlhé stĺpiky, ktoré od ďalšej trojice oddeľujeme dvojicou retiazkových očiek. Háčkujeme dokedy máme bavlnu alebo ako veľkú šatku chceme.

Na šatke môžeme urobiť prípadne strapce alebo aj iné ozdoby.

Háčkovaná šatka zo štyroch dlhých stĺpikov

 

 Háčkujeme podobne ako predoškú šatku, ale všade robíme 4 dlhé stĺpiky a na oddelenie používame len jedno retiazkové očko.

Háčkovaná šatka z piatich dlhých stĺpikov

  

 Začíname na retiazke zo 6 očiek, ktorú stiahneme pevným okom do sľučky. V prvom okruhu urobíme retiazku z 5 očiek, 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká, 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká a ukončíme dlhým stĺpikom. Otočíme háčkovanie. Začneme piatimi retiazkovými očkami, urobíme 5 dlhých stĺpikov, v strede - v dvojici retiazkových očiek z predošlého radu - urobíme 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká, 5 dlhých stĺpikov, potom na konci urobíme 5 dlhých stĺpikov, dve retiazkové očká a dlhý stĺpik. Háčkovanie otočíme. Na začiatku urobíme 5 dlhých retiazkových očiek a 5 dlhých stĺpikov a pokračujeme...

 

 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02 1

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri