Tvoríme stromčeky

Tvorenie dekoratívnych stromčekov sme začali už veľmi dávno. Robíme ich v takých vlnách. Máme obdobie, kedy ich vyrábame ako na páse a potom zase obdobie, kedy ich rozdávame ako darčeky, lebo sa na našich poličkách páčia návštevám. Dnes vám ponúkneme pár námetov na tvorbu s menšími deťmi.

  

 

Prvý stromček

Tento sme robili keď mala dcéra tri roky.

Skončili Vianoce, prišli traja králi a my sme odzbobili stromček, všetko odložili do komory a zjedli salónky.
Po týždni sa dcéra spýtala, kedy budú Vianoce, lebo chcela robiť zase stromček. Vtedy som si spomenula na stromček, čo robila kolegyňa Katka ...

Pozohýňala som strany časopisu a dobre poprechádzala prstami po zhyboch, aby sa strany neotvárali. Potom som stočila takto pripravený časopis do tvaru kužeľa a dva listy, ktoré sa stretli, som zošila zošívačkou na papier.
Na niektoré listy sme ešte pricvakli aj malé nepodarky z pozlátka, čo sme mali z čokolády, aby to vyrelo ako ozdoba.
Stromček sme trochu rukami upravili,aby sa listy časopisu rovnomerne rozložili a položili sme ho na chodbe na poličku ako peknú ozdobu.

Ešte nikto neprišiel na to, že je to Vianočný stromček, každý dekoráciu chváli a dcéra je spokojná, lebo máme doma stromček.

 

 

 

 

 Druhý stromček

sme robili o rok neskôr.

Alebo ako zabaviť menšie dieťa počas vianočných sviatkov.

Potrebujeme: farebné papiere, nožnice, lepidlo, vykrajovačky na papier, dierkovač

Zo zeleného papiera vystrihneme rovnoramenný trojuholník. Necháme dieťa povystrihovať z farebných papierov rôzne tvary. Pomôžeme mu nalepiť ich na stromček. Na vrchol stromčeka umiestnime hviezdičku.

Môžeme pripevniť magnetom na chladničku, alebo prišpendliť na odkazovú tabuľu v kuchyni.

Pri aktivite môžeme sa s dieťaťom učiť rozpoznávať farby alebo tvary.

 

 

 

 

Tretí stromček

sme robili v tom istom roku. Vlastne robila ho dcéra.

Máme doma Barbie dom. Taký staručký. Dostali sme ho koncom leta, aby u nás po štyroch generáciách dievčatok doslúžil. Odvtedy sa častejšie u nás v domácnosti točíme okolo Barbie a jej priateľov. Nuž a naša bábika chce tiež osláviť Vianoce. Dcéra jej pomohla urobiť stromček.

Potrebujeme: šišku, farebné servítky, nožnice, disperzné lepidlo

Zo servítok si urobíme štvorčeky 2 cm x 2 cm, ktoré pokrčíme a prilepíme na konce šišky. Dcéra našla doma ešte prasknutú korálku a nastrčila ju na vrchol šišky.

 

 

 

Štvrtý stromček

Keď mala dcéra 5, robili sme takúto jedličku. Hrdo ju po víkende doniesla do škôlky ukázať pani učiteľke.

Potrebujeme: rolku od toaletného papiera, papierový kužeľ (my sme použili pohárik z umelej hmoty v tvare kužeľa, čo sme mali doma), disperzné lepidlo, krepový papier a nožničky

Nastriháme si z krepového papiera pásiky. Vôbec nevadí, že nebudú rovnaké. Dokonca si myslím, že potom jedlička vyzerá ešte lepšie, keď nie sú.

Na kužeľ natrieme lepidlo a od spodu nalepujeme kúsky papiera. Teza najprv ich nalepina v spodnej časti kužeľa, potom v strednej a nakoniec pri vrchole. Na vrchole potom papier prehneme do opačnej strany, aby sme obišli tvar kužeľa.

 

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odkazovač

silbod

Marginean Camelia, aké pracovné listy by ste potrebovali?

19/09/2020 - 09:09
Marginean Camelia

Chcela by som pracovné listy.

19/09/2020 - 04:48
Marginean Camelia

Chcela som pracovné listy. Dakujem!

19/09/2020 - 04:47
silbod

Iveta, pracovné listy si môžete stiahnúť po prihlásení sa. Môžete ich používať na nekomerčné účely. A nesmiete odstraňovať logo.

11/09/2020 - 14:18
Iveta

Dobrý deň,
prosím Vás je možne si stiahnut listy pre deti?

11/09/2020 - 11:41 1
silbod

Pani lacova.m nálepky máme tu https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/etikety-nalepky Zatiaľ to boli na lekváre, darčeky alebo zošity.

18/06/2020 - 14:09 1
lacova.m

hladam nalepku baza

18/06/2020 - 13:55
silbod

Petra, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., cez odkazovač sa to nedá riešiť... U nás nie je podmienka byť pracovníkom školy.

14/05/2020 - 14:48 1
Petra

Dobrý deň. Zaregistrovala som sa ako súkromná osoba. Bez školy. Chcela som pracovné listy. Prišiel mail na aktiváciu, ale nejde mi to.
Petra

14/05/2020 - 11:28
silbod

Vanda, musíte si nájsť na konkrétnom náhľade prac.listu vpravo dolu zelenú šípku a na ňu kliknúť. Pracovný list sa Vám vo formáte JPG alebo PNG. Potom yvtlačíte.

06/05/2020 - 13:02

Zrušiť

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri