Vyrábame vianočné darčeky 5

 

Záverečná séria tvorby darčekov pred nasledujúcimi sviatkami. 

Ešte naposledy sa inšpirujte, ak ste na niekoho trochu pozabudli a neprichystali niečo pekné.

 

 

Fotografia v rámiku pre spomienku

Snažím sa, aby deti darčeky vyrobili samé, ale aspoň nejakým dielom prispeli na ich tvorbu. Ponúkam vám jeden z prvých takto robených darčekov.

Kúpili sme v jednom z tých 50-korunových obchodov drevené rámiky. Boli trochu poškodené, tak sme ich chceli len jemne upraviť.

Ponatierali sme ich temperovou farbou. Plochý štetec bol len jemne vlhký. Nechali sme podklad vyschnúť asi hodinu. Potom sme pomocou malého okrúhleho štetca robili ornamenty. Aj tie sme nechali dobre vyschnúť. A nakoniec sme všetko nasprejovali lakom na vlasy.

    

Kozmetická taštička

Môžete s väčším dieťaťom urobiť darček pre menšie dievča.

Potrebujeme: papier A4, letáky, lepidlo, nožnice, euroobal, stužku šírky 5 mm, gombík, niť a ihlu, dierkovač

Najprv si na papier polepíle z letákov vystrihnuté časti. Ten potom vložíme do euroobalu. Po bokoch urobíme dierkovačom dierky v pravidelných vzdialenostiach (u nás ich robila 3,5-ročnádcéra tak neboli pravidelné) asi 1 cm. Potom okolo celého euroobalu obpletieme stužku. Prehneme euroobal asi na tretiny a bočné časti ešte raz spletieme stužkou. Potom na zohnutú časť prišijeme gombík a z vrchnej urobíme slučku, aby sme ju mohli zatvoriť.

   

My sme takto urobili dcére taštičku a ona si v nej nosila do škôlky zabalený hrebeň a gumičky so sponkami. Tvárila sa, že má kozmetickú taštičku.

 

 Darček mladšiemu súrodencovi

Blížia sa Vianoce a staršie dieťa vymýšľa čo daruje mladšiemu ako darček. Pomôžte mu s tvorbou obrázka do detskej izby.

Potrebujeme: farby na sklo, sklenený rámik (IKEA), farebný papier, nožnice, lepidlo, šablóny detských obrázkov

 

Nakreslíme na sklo podľa šablóny obrázok. Necháme ho vyschnúť. Podľa obrázka vyberiem farbu papiera na pozadie a vystrihneme si obdĺžnik podľa rámika. Farebný papier položíme pod sklo a sklo s obrázkom otočíme obrátene - do vnútra, aby bol schovaný pred dotykom rúk.

 

A ak chcete svoje darčeky - hoci kúpené - pekne zabaliť, odporúčame sa inšpirovať: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/608-vyrabame-darcekove-skatulky  alebo   http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/607-vyrabame-darcekove-tasky 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

Akcie

04
mar
Centrum rodiny, Bazovskeho 6, Bratislava

04
mar
Centrum rodiny, Bazovského 6, Bratislava

30
mar
Zámok SchlossHof Rakúsko

01
máj
Zámok SchlossHof Rakúsko

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri