Vyrábame veľkonočné dekorácie

 

Aj tento rok sme sa pustili do jarnej dekorácie v našej domácnosti. Najprv sme si sadili bylinky na parapetnej doske v kuchyni, potom sme to skúšali skombinovať. 

Vyberte si niečo z našej ponuky výroby dekorácii k Veľkej noci s deťmi alebo pre deti.

 

  

Veľkonočný svietnik

Do misky vsypeme kamienky, trochu zeminy a žeruchu a zase trochu zeminy. Môžeme položiť malé kuriatko či malý umelý narcis alebo ako my len sviečku. 

   

Žeruchu môžeme vždy ostrihať a dosiať novú počas niekoľko dní. Inak je takáto miska v strede stola peknou ozdobou aj len tak - proste bez sviečky či inej dekorácie. 

Iné svietniky aké sme robievali a robievame doma nájdete aj tu: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/618-vyrabame-jarne-sviecky-a-svietniky alebo http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/601-robime-svietniky 

 

Tvoríme s menšími deťmi.

Spolu s menšíme deťmi sa niekedy ťažšie tvorí. Nevzdávajte to však. Určite sa naučia a budú na spoločné chvíle so svojimi rodičmi veľmi radi spomínať. Dnes si urobte spolu s nami zápichy do kvetináča v tvare vajíčka.

  

 

Tvoríme veľkonočné kuriatko

 Jednoduchá štýlová dekorácia, ktorá nemôže chýbať ani na vašom stole počas Veľkej noci.

Potrebujeme: tekutý škrob, misku, staré noviny, 4 hrubé žlté servítky, červené papiere, disperzné lepidlo, nožnice, fixku

Urobíme si z papierov namočených v škrobe dve gule. Každú potom zabalíme do servítky tiež namočenej v škrobe. Potom gule spojíme a zabalíme spolu najprv jednou servítkou a potom druhou. Vytvarujeme kuriatko. Necháme vyschnúť asi dva dni pri radiátore. Potom vystrihneme hrebienok a zobáčik a nalepíme ich na kuriatko. Fixkou dokreslíme oči.

    

 

Tvoríme s jedlom a z jedla

 A na Veľkonočnú nedeľu môžete s deťmi urobiť napríklad aj takéto malé pekné raňajky: http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/varime-pecieme/615-aranzujeme-misy-s-detmi 

 

Hľadať

Odkazovač

Tatiana Ďurán

Dobrý deň. Prosím Vás prečo sa tie obrázky nedaju vytlačiť? Stiahla som si čísla a vobec mi to nechce otvoriť a už vobec nie vytlačit.

30/11/2021 - 10:23
silbod

Viera Baričiaková, ktorý obrázok, prosím, máte na mysli? Obrázky sú kreslené v skicári.

14/11/2021 - 17:52
Viera Baričiaková

Dobrý večer, keď si pomocou zelenej šípky stiahnem dokument, uloží ho v png a nejde vytlačiť čitateľne. Neviem, kde robím chybu...?

14/11/2021 - 17:02 1
silbod

Niekto, je nám ľúto, že bol nešťastný. My takto učíme deti v škole, že všetko nemá v živote riešenie a majú sa učiť prijať prehru.

02/10/2021 - 11:39
niekto

Velkonocne bludisko. to s ktorou farbou vymalujeme vajicka, nema riesenie....
Syncek bol nestastny, ze nenasiel cestu....Alebo je to naschval?

02/10/2021 - 08:13
silbod

Chemykarsk,pôvodne vznikla stránka ako pomocník pre rodiny s deťmi o tvorení,varení. Matematiku som sem položila,lebo sa mi nepáčili vydané učebnice matematiky.Pokračovala som

26/09/2021 - 14:35 1
chemykarsk

Dobrý deň, bolo by dobré, keby tu bolo viac materiálov pre 2.stupeň ZŠ a napríklad aj tu dať iné testy z predmetov okrem matematiky.
Ďakujem. :)

26/09/2021 - 11:40 2
Kavalková

Ďakujem za registráciu ?

22/09/2021 - 07:29 1
silbod

Anka, po prihlásení na stránku, si daný obrázok stiahnite pomocou zelenej šípky v pravom dolnom rohu do svojho počítača. Z počítača vytlačíte.

21/06/2021 - 18:55 1
Anka

Dobrý deň v časti etikety a nálepky sa napr. vybraný obrázok nedá uložiť na tlač A4.

21/06/2021 - 10:12

Zrušiť

Partneri