Vyrábame veľkonočné dekorácie

 

Aj tento rok sme sa pustili do jarnej dekorácie v našej domácnosti. Najprv sme si sadili bylinky na parapetnej doske v kuchyni, potom sme to skúšali skombinovať. 

Vyberte si niečo z našej ponuky výroby dekorácii k Veľkej noci s deťmi alebo pre deti.

 

  

Veľkonočný svietnik

Do misky vsypeme kamienky, trochu zeminy a žeruchu a zase trochu zeminy. Môžeme položiť malé kuriatko či malý umelý narcis alebo ako my len sviečku. 

   

Žeruchu môžeme vždy ostrihať a dosiať novú počas niekoľko dní. Inak je takáto miska v strede stola peknou ozdobou aj len tak - proste bez sviečky či inej dekorácie. 

Iné svietniky aké sme robievali a robievame doma nájdete aj tu: http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/618-vyrabame-jarne-sviecky-a-svietniky alebo http://www.dobre-napady.sk/pre-deti/tvorime-s-detmi/601-robime-svietniky 

 

Tvoríme s menšími deťmi.

Spolu s menšíme deťmi sa niekedy ťažšie tvorí. Nevzdávajte to však. Určite sa naučia a budú na spoločné chvíle so svojimi rodičmi veľmi radi spomínať. Dnes si urobte spolu s nami zápichy do kvetináča v tvare vajíčka.

  

 

Tvoríme veľkonočné kuriatko

 Jednoduchá štýlová dekorácia, ktorá nemôže chýbať ani na vašom stole počas Veľkej noci.

Potrebujeme: tekutý škrob, misku, staré noviny, 4 hrubé žlté servítky, červené papiere, disperzné lepidlo, nožnice, fixku

Urobíme si z papierov namočených v škrobe dve gule. Každú potom zabalíme do servítky tiež namočenej v škrobe. Potom gule spojíme a zabalíme spolu najprv jednou servítkou a potom druhou. Vytvarujeme kuriatko. Necháme vyschnúť asi dva dni pri radiátore. Potom vystrihneme hrebienok a zobáčik a nalepíme ich na kuriatko. Fixkou dokreslíme oči.

    

 

Tvoríme s jedlom a z jedla

 A na Veľkonočnú nedeľu môžete s deťmi urobiť napríklad aj takéto malé pekné raňajky: http://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/varime-pecieme/615-aranzujeme-misy-s-detmi 

 

Hľadať

Kalendár udalostí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Akcie

11
dec
Centrum rodiny Bratislava-Dúbravka

15
dec
Zámok Schloss Hof Rakúsko
-
Schloßhof

Výstavy

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Partneri